[Part_Marquee]
پنجشنبه 1 اسفند 1398   14:23:52

نظرات انتقادات شکایات


سامانه ارتباط با مشتریان

مشاهده گازبهاء

   مشاهده قبض گاز

بازدید از این بخش:

تعداد بازديد اين صفحه: 250

حفظ و ایمن سازی شریان های گاز ضروریست 
به گزارش روابط عمومی شرکت گازاستان اصفهان، نشست هم اندیشی با حضور؛ مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان،تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی، نمایندگانی از شرکت های خدماتی آب، برق ، مخابرات، هواشناسی، مرکز فوریت های پزشکی، سازمان آتش نشانی، بهزیستی  
-------------------
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، تاکید کرد؛
حفظ و ایمن سازی شریان های گاز ضروریست
به گزارش روابط عمومی شرکت گازاستان اصفهان، نشست هم اندیشی با حضور؛ مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان،تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی، نمایندگانی از شرکت های خدماتی آب، برق ، مخابرات، هواشناسی، مرکز فوریت های پزشکی، سازمان آتش نشانی، بهزیستی و دیگر دستگاه های اجرایی و همچنین مسئوولین شرکت گاز به منظور بررسی ضرورت رعایت حریم های خطوط و شبکه گاز شهری در مقابل مخاطرات، فوریت های پزشکی در خصوص مسمومیت با گاز CO2، راهکارهای کاهش حوادث نشت گاز و تشریح وظایف استان در جانشینی مدیریت بحران شهر تهران ، در این شرکت برگزار شد.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، در این نشست بیان داشت: حفظ و ایمن سازی شریان های گاز به دلیل ماهیت خطرناکی که دارند و از طرفی در شرایط کنونی که جایگزین کردن سوخت دوم به سختی امکان پذیرمی باشد، از اهمیت بالایی برخوردار است.
سید مصطفی علوی، با اشاره به اینکه سهم گاز در سبد انرژی استان بیش از 73 درصد می باشد افزود: تامین این حجم انرژی و ارائه خدمات مستلزم همکاری و هماهنگی با سایر دستگاه های خدمات رسان با این شرکت است.
علوی، خاطر نشان ساخت: این حق مردم است که از خدمات به نحو ایمن بهره مند شوند و سلامت مردم و شهر نباید بواسطه ی صدمه به شریان های حیاتی دچار خدشه گردد.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، ادامه داد: آموزش ایمنی دراین شرکت، از روش های مختلف و به گروه های مختلف جامعه از جمله، دانش آموزان، مدیران و سرایداران مدارس سطح استان، مراکز بهداشتی درمانی استان، تریبون نمازهای جمعه، کمیته فرهنگ شهروندی و ....بصورت مستمر در حال اجرا است.
مهندس علوی، بیان داشت: استقرار (GIS) می تواند در حفظ و شناسایی خطوط زیر زمینی نقش اساسی ایفا کند لذا این شرکت در این مسیر، GIS کردن نقشه های اجرایی پروژه های زیادی  را در دست دارد و در حال حاضر تمامی شبکه های گاز سطح استان شناسنامه دار هستند و نقشه دقیق آنها مشخص است.
وی، با اشاره به اینکه حوادث احتمالی در حوزه گاز طبیعی، به دلیل همراه بودن با انفجار و آتش سوزی، بسیار خطرناک تر از حوادث برق و آب است، خاطر نشان کرد: سایر دستگاه های اجرایی دارای شریان های حیاتی باید در عملیات های حفاری پروژه های خود با این شرکت هماهنگی کنند تا شاهد حوادث ناشی از برخورد های بیل مکانیکی و تخریب تجهیزات و شبکه های زیر زمینی نباشیم.
علوی، افزود: در حال حاضر شرکت های خدمت رسان صاحب شریان های حیاتی برای توسعه شبکه های زیرزمینی یا تعمیرات مورد نظر پس از مکاتبه با فرمانداری شهر خود و تشکیل کمسیون حفاری با حضور نمایندگان همه سازمان های زیربط تصمیم گیری و پس از صدور مجوز انجام کار، شروع به عملیات گود برداری و تخریب می کنند و در این کمسیون معمولاً نمایندگان سایر شرکت های صاحب شریان، جهت اعلام دقیق نقشه شبکه های مدفون خود حضور دارند اما متاسفانه همواره آسیب رسانی به خطوط وجود دارد واین نگرانی کماکان باقی است.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، همچنین جمع آوری شیرهای پیاده رو در برخی معابر سطح شهرهای استان را ضروری خواند و گفت: برخی از مراحل اخذ مجوز برای حفاری و جمع آوری این شیرها دست و پا گیر بوده و لازم است شهرداری ها در این راستا مساعدت لازم را انجام دهد.
مدیرعامل شرکت گاز استان، با تاکید بر مصرف بهینه گاز طبیعی، تصریح کرد: تمامی سازمان ها و ادارات به ویژه ادارات دولتی می بایست در راستای مصرف بهینه گاز طبیعی که یک سرمایه ملی برای همگان است تلاش نمایند.
در ادامه منصور شیشه فروش، مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان، با بیان اینکه حفاری هایی که انجام می شود دو گونه است، اظهار کرد: یک نوع از این حفاری ها برای رسیدگی به حوادثی است که رخ داده به طور مثال در یک منطقه که لوله ای ترکیده است، ناچار به علت‌یابی هستیم لذا چاره‌ای جز حفاری و اصلاح شبکه وجود ندارد.
وی ادامه داد: گونه دوم حفاری هایی است که برای توسعه ایجاد می شود یعنی از قبل برای این امر برنامه‌ریزی شده، اما در برخی مواقع این حفاری با سایر امور خدمات شهری همچون گاز تداخل پیدا می کند؛ و ضروری است قبل از اقدام هماهنگی ها ی لازم ایجاد شود .
وی بیان داشت: هدف ما این است که تا آنجایی که امکان دارد با بخش های مختلف برای ایجاد حفاری هماهنگ باشیم و باتوجه به اینکه این ناهماهنگی از نظر ما یک مشکل است لذا تمام سعی استانداری این است که این مشکل را برطرف کند.
شیشه فروش، گفت: همه دستگاه ها موظف هستند مخاطرات را مرتباً شناسایی و تحلیل کنند و برای رفع آنها راهکار های لازم را تعیین و دستور العمل های ایمنی مربوطه را صادر کنند.
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان، با اشاره به اینکه یک مرکز هشدار سریع در استانداری وجود دارد تا حوادث را رصد و کنترل کند، گفت: همه دستگاه ها باید واحد فرماندهی حادثه و مدیریت بحران داشته باشند.
وی، با تاکید بر اینکه از حوادث و علل وقوع آنها نباید به سادگی گذشت، گفت: اگر هر حادثه یا شبه حادثه ای تحلیل شود و علت یابی گردد، می توان از حوادث بعدی جلوگیری کرد.
شیشه فروش، همچنین با تاکید بر بروزرسانی دانش و تخصص کارشناسان ایمنی و امدادگران خاطر نشان ساخت: شرح وظایف همه گروه ها در ستاد مدیریت بحران هر دستگاه باید بصورت کتباً ابلاغ گردد و اعضای این ستاد باید همواره در حالت آماده باش قرار گیرند.
گفتنی است، در پایان این نشست صورت جلسه ای تنظیم و مقرر شد  تا بر اساس آن، ادارات زیربط ضمن آمادگی لازم برای برخورد با حوادث و نیز چگونگی ایفای نقش در هنگام بروز مشکلات، چارچوب های قانونی توافق شده در جلسه را مورد توجه و اجرا قرار دهند.
 
  

ravabet_omumi@nigc-isfahan.ir:ارتباط با روابط عمومی;
    شماره تلفن5رقمی اداره مرکزی:38132   خارج از استان اصفهان38132-031
       

;شماره تلفن گویا روابط عمومی: 36286363; شماره تلفن روابط عمومی: 36279869


مجری سایت : شرکت سیگما